Activitats

Activitats on s'han tocat obres de:
Auferil i Costa, Josep
Lloc naixement: Sabadell
Data de naixement: Dj. 16-Nov-1916
Data de defunció: Dl. 13-Feb-2006
Darrera cobla: Jovenívola de Sabadell
Instruments: Director
Altres: SOM 12-82
1157 Resultats: 567 Aplec, 429 Audició, 121 Audició doble, 33 Concert, 7 Concurs.

L'aplec de Cerdanyola
46è Aplec a Cerdanyola del Vallès (08/03/2020)
Tipus: Aplec
Població: Cerdanyola
Comarca: Vallès Occidental
Lloc: Pavelló Municipal 'Can Xarau'
Horari: 16:30
Cobla: Conjunt
Comentaris: Jovenívola de Sabadell, Sant Jordi, Marinada

Sardanes a Can Deu
Ballada (08/03/2020)
Tipus: Audició
Població: Sant Julià de Vilatorta
Comarca: Osona
Lloc: Pavelló Municipal
Horari: 17:00
Cobla: La Principal de la Bisbal
Comentaris: Cobla La Principal de la Bisbal

Sant Oleguer festiu
Ballada (08/03/2020)
Tipus: Audició
Població: Barcelona
Comarca: Barcelonès
Lloc: Plaça Fort Pienc
Horari: 13:00
Cobla: La Nova Vallès
Comentaris: Cobla la Nova Vallès

L'aplec de Sabadell
43è Aplec a Castellar del Vallès (01/03/2020)
Tipus: Aplec
Població: Castellar del Vallès
Comarca: Vallès Occidental
Lloc: Pavelló d'esports Joaquim Blume
Horari: 16:00
Cobla: Jovenívola de Sabadell
Comentaris: La Principal de la Bisbal, Sant Jordi, Jovenívola de Sabadell

Ja bufem!
Ballada-Diada del soci (16/02/2020)
Tipus: Audició doble
Població: La Bisbal
Comarca: Baix Empordà
Lloc: Pavelló Firal
Horari: 16:30
Cobla: Escola comarcal de cobla Conrad Saló
Comentaris: La Principal del Llobregat, Cobla de l'Escola Municipal de Música Conrad Saló

L'aplec de Montblanc
8a Ballada-Memorial Ramon Capella (16/02/2020)
Tipus: Audició
Població: Sant Quirze de Besora
Comarca: Ripollès
Lloc: Pavelló Municipal d'esports
Horari: 16:30
Cobla: Jovenívola de Sabadell
Comentaris: Jovenívola de Sabadell, La Principal de la Bisbal

Saltirona
Ballada (16/02/2020)
Tipus: Audició
Població: L'Hospitalet
Comarca: Baix Llobregat
Lloc: Plaça de l'Ajuntament
Horari: 11:30
Cobla: Palafolls
Comentaris: Cobla Palafolls

Saltirona
799a Ballada (02/02/2020)
Tipus: Audició
Població: Salt
Comarca: Gironès
Lloc: Pista Poliesportiva
Horari: 16:30
Cobla: Ciutat de Girona
Comentaris: Cobla Ciutat de Girona

L'aplec de Sabadell
8è Aplec d'hivern (26/01/2020)
Tipus: Aplec
Població: La Garriga
Comarca: Vallès Oriental
Lloc: Pavelló de Can Noguera
Horari: 16:30
Cobla: Jovenívola de Sabadell
Comentaris: Jovenívola de Sabadell, La Principal del Llobregat

Ofrena a l'amic Saumoy
Ballada-Trobada de veterans (26/01/2020)
Tipus: Audició
Població: Barcelona
Comarca: Barcelonès
Lloc: Parc de la Guineueta
Horari: 11:30
Cobla: Jovenívola de Sabadell
Comentaris: Cobla Jovenívola de Sabadell

L'aplec de Montblanc
Ballada de Sant Vicenç (19/01/2020)
Tipus: Audició doble
Població: Sils
Comarca: La Selva
Lloc: Pavelló Municipal
Horari: 16:30
Cobla: Jovenívola de Sabadell
Comentaris: Tres Vents, Jovenívola de Sabadell

Dos solistes
5è Aplec d'hivern (04/01/2020)
Tipus: Aplec
Població: Hostalets de Balenyà
Comarca: Osona
Lloc: Pavelló Municipal
Horari: 16:00
Cobla: La Principal de la Bisbal
Comentaris: La Principal de la Bisbal i Montgrins

35è Aplec de Taradell
Ballada (14/12/2019)
Tipus: Audició
Població: Besalú
Comarca: Garrotxa
Lloc: Plaça Llibertat
Horari: 17:00
Cobla: La Principal de la Bisbal
Comentaris: Cobla La Principal de la Bisbal

L'aplec de Montblanc
47a Ballada-Concurs de colles Improvisades (08/12/2019)
Tipus: Audició
Població: Malgrat de Mar
Comarca: Maresme
Lloc: Parc de Can Campassol i Pavelló Germans Margall
Horari: 11:30 i 16:00
Cobla: La Principal del Llobregat
Comentaris: Contemporània, Jovenívola de Sabadell i La Principal del Llobregat

L'aplec de Montblanc
Ballada (01/12/2019)
Tipus: Audició
Població: Cabrera de Mar
Comarca: Maresme
Lloc: Envelat de Can Conde
Horari: 11:30
Cobla: La Principal del Llobregat
Comentaris: Cobla La Principal del Llobregat

L'aplec de Santa Perpètua
Ballada (01/12/2019)
Tipus: Audició
Població: Sant Fost de Campsentelles
Comarca: Vallès Oriental
Lloc: Plaça de la Vila
Horari: 11:30
Cobla: Osona
Comentaris: Cobla Osona

La Rambla de Vilafranca
Trobada Sardanista de tardor (01/12/2019)
Tipus: Audició doble
Població: Sant Quirze de Besora
Comarca: Ripollès
Lloc: Pavelló Municipal
Horari: 16:30
Cobla: Jovenívola de Sabadell
Comentaris: Jovenívola de Sabadell i La Principal del Llobregat

Baix Empordà
17a Ballada-Diada Sardanista (24/11/2019)
Tipus: Audició
Població: Rubí
Comarca: Vallès Occidental
Lloc: Plaça Catalunya
Horari: 11:30
Cobla: Ciutat de Girona
Comentaris: Cobla Ciutat de Girona

Una rosa i un petó
12a Ballada-Festa de tardor (17/11/2019)
Tipus: Audició doble
Població: Girona
Comarca: Gironès
Lloc: Pavelló de Palau I
Horari: 17:00
Cobla: Jovenívola de Sabadell
Comentaris: Ciutat de Girona, Jovenívola de Sabadell

Dos pardalets
Concert-Diada del soci (09/11/2019)
Tipus: Concert
Població: Les Masies de Voltregà
Comarca: Osona
Lloc: Plaça del Santuari de La Gleva
Horari: 20:00
Cobla: Sant Jordi - Ciutat de Barcelona
Comentaris: Cobla Sant Jordi

L'aplec de Santa Perpètua
Ballada (01/11/2019)
Tipus: Audició doble
Població: Girona
Comarca: Gironès
Lloc: Envelat de la Plaça Miquel de Palol
Horari: 16:00
Cobla: Montgrins
Comentaris: Selvatana i Montgrins

En Subirana
Ballada (20/10/2019)
Tipus: Audició
Població: Barcelona
Comarca: Barcelonès
Lloc: Parc de l'Escorxador
Horari: 11:30
Cobla: Maricel
Comentaris: Cobla Maricel

Baix Empordà
32è Aplec a Tossa de Mar (13/10/2019)
Tipus: Aplec
Població: Tossa de Mar
Comarca: La Selva
Lloc: Passeig de Mn. Cinto Verdaguer (Passeig de Mar)
Horari: 10:30 i 16:00
Cobla: Ciutat de Girona
Comentaris: La Principal del Llobregat, La Flama de Farners i Ciutat de Girona

L'aplec de Sabadell
32è Aplec del Roser a Martorell (06/10/2019)
Tipus: Aplec
Població: Martorell
Comarca: Baix Llobregat
Lloc: Plaça de l'Església
Horari: 11:00 i 16:00
Cobla: Mil·lenària
Comentaris: Marinada, Mediterrània, Mil·lenària

L'Andreu camisa groga
45è Aplec a Malgrat de Mar (06/10/2019)
Tipus: Aplec
Població: Malgrat de Mar
Comarca: Maresme
Lloc: Parc Francesc Macià
Horari: 10:00 i 16:00
Cobla: La Principal del Llobregat
Comentaris: Montgrins, Jovenívola de Sabadell i La Principal del Llobregat

L'aplec de Cerdanyola
Ballada (05/10/2019)
Tipus: Audició
Població: Barcelona
Comarca: Barcelonès
Lloc: Carrer de Calàbria (Cantonada París)
Horari: 11:30
Cobla: Baix Llobregat
Comentaris: Cobla Baix Llobregat

Montserrat Avellaneda
37è Aplec a Costantí (29/09/2019)
Tipus: Aplec
Població: Constantí
Comarca: Tarragonès
Lloc: Parc de les Escoles Velles
Horari: 12:00 i 16:30
Cobla: Ciutat de Terrassa
Comentaris: Reus Jove i Ciutat de Terrassa

L'aplec conjunt
44è Aplec a Sant Cugat (29/09/2019)
Tipus: Aplec
Població: Sant Cugat del Vallès
Comarca: Vallès Occidental
Lloc: Plaça d'Octavià
Horari: 10:00 i 16:00
Cobla: La Principal del Llobregat
Comentaris: Mediterrània, Sant Jordi, La Principal del Llobregat i Jovenívola de Sabadell

A les noies de Sabadell
21è Aplec a Rubí (28/09/2019)
Tipus: Aplec
Població: Rubí
Comarca: Vallès Occidental
Lloc: Plaça del Doctor Guardiet
Horari: 17:30 i 21:30
Cobla: Jovenívola de Sabadell
Comentaris: Jovenívola de Sabadell, Ciutat de Girona, La Principal del Llobregat

Calella triomfant
53è Aplec a Reus (22/09/2019)
Tipus: Aplec
Població: Reus
Comarca: Baix Camp
Lloc: Ermita de la Misericòrdia
Horari: 10:30 i 17:00
Cobla: Jovenívola de Sabadell
Comentaris: Reus Jove, Jovenívola de Sabadell i Pare Manyanet

So d'Aplec
Ballada (15/09/2019)
Tipus: Audició
Població: Mollet
Comarca: Vallès Oriental
Lloc: Plaça de l'Artesania
Horari: 18:00
Cobla: Punt Cat
Comentaris: Punt Cat Cobla

Montserrat Avellaneda
Ballada a Badalona (14/09/2019)
Tipus: Audició doble
Població: Badalona
Comarca: Barcelonès
Lloc: Plaça de la Vila
Horari: 21:00
Cobla: Jovenívola de Sabadell
Comentaris: Jovenívola de Sabadell, Marinada

L'aplec conjunt
Ballada-Cinquantenari de l'Agrupació Sardanista de Cornellà (14/09/2019)
Tipus: Audició
Població: Cornellà
Comarca: Baix Llobregat
Lloc: Plaça Lluís Companys
Horari: 12:00
Cobla: La Principal del Llobregat
Comentaris: Cobla La Principal del Llobregat

En Subirana
Ballada (11/09/2019)
Tipus: Audició
Població: Cornellà
Comarca: Baix Llobregat
Lloc: Plaça de l'Església
Horari: 11:30
Cobla: Maricel
Comentaris: Cobla Maricel

Montserrat Avellaneda
63è Aplec a La Garriga (10/09/2019)
Tipus: Aplec
Població: La Garriga
Comarca: Vallès Oriental
Lloc: Pista esportiva núm. 1
Horari: 20:00
Cobla: Jovenívola de Sabadell
Comentaris: Sant Jordi-Ciutat de Barcelona, Ciutat de Girona, Jovenívola de Sabadell

Baix Empordà
Concert (09/09/2019)
Tipus: Concert
Població: Olot
Comarca: Garrotxa
Lloc: Claustre de l'Antic Convent del Carme
Horari: 22:00
Cobla: Ciutat de Girona
Comentaris: La Selvatana i Ciutat de Girona

En Subirana
Ballada (08/09/2019)
Tipus: Audició
Població: Sant Joan de Vilatorrada
Comarca: Bages
Lloc: Sala Cal Gallifa
Horari: 17:00
Cobla: Marinada
Comentaris: Cobla Marinada

Calella triomfant
Ballada (08/09/2019)
Tipus: Audició
Població: Jafre
Comarca: Baix Empordà
Lloc: Pista Poliesportiva del Casal
Horari: 18:45
Cobla: La Principal del Llobregat
Comentaris: Cobla La Principal del Llobregat

Sardanes a Can Deu
Ballada (01/09/2019)
Tipus: Audició
Població: El Vendrell
Comarca: Baix Penedès
Lloc: Plaça Nova
Horari: 12:00
Cobla: Sant Jordi - Ciutat de Barcelona
Comentaris: Cobla Sant Jordi

Saltirona
Ballada (27/08/2019)
Tipus: Audició
Població: Sant Antoni de Vilamajor
Comarca: Vallès Oriental
Lloc: Ermita de Sant Lleïr
Horari: 18:30
Cobla: La Nova Vallès
Comentaris: Cobla La Nova Vallès

L'aplec de Santa Perpètua
Ballada (27/08/2019)
Tipus: Audició
Població: Torroella de Montgrí
Comarca: Baix Empordà
Lloc: Plaça de la Vila
Horari: 18:00
Cobla: La Bisbal Jove
Comentaris: Cobla Bisbal Jove

Ratolí
579a Ballada (25/08/2019)
Tipus: Audició
Població: Tordera
Comarca: Maresme
Lloc: Plaça de l'Església
Horari: 19:00
Cobla: Palafolls
Comentaris: Cobla Palafolls

Saltirona
579a Ballada (25/08/2019)
Tipus: Audició
Població: Tordera
Comarca: Maresme
Lloc: Plaça de l'Església
Horari: 19:00
Cobla: Palafolls
Comentaris: Cobla Palafolls

L'aplec conjunt
47è Aplec a Peralada (25/08/2019)
Tipus: Aplec
Població: Peralada
Comarca: Alt Empordà
Lloc: Jardins del Castell de Peralada
Horari: 10:30 i 16:30
Cobla: Mediterrània
Comentaris: Ciutat de Girona, Mediterrània, Bisbal Jove

L'aplec de Sabadell
Ballada (20/08/2019)
Tipus: Audició
Població: Castellbisbal
Comarca: Vallès Occidental
Lloc: Plaça de l'Església
Horari: 19:00
Cobla: Sabadell
Comentaris: Cobla Sabadell

En Subirana
Ballada (18/08/2019)
Tipus: Audició
Població: Santa Maria de Palautordera
Comarca: Vallès Oriental
Lloc: Parc de Pau Casals
Horari: 18:30
Cobla: La Nova Vallès
Comentaris: Cobla La Nova Vallès

Saltirona
Ballada (16/08/2019)
Tipus: Audició doble
Població: La Bisbal
Comarca: Baix Empordà
Lloc: Plaça de Trinitat Sais (davant del CAP)
Horari: 18:00
Cobla: Escola comarcal de cobla Conrad Saló
Comentaris: Cobla de l'Escola Municipal de Música Conrad Saló i Bisbal Jove

Jovent Dansaire
Ballada (15/08/2019)
Tipus: Audició
Població: Llançà
Comarca: Alt Empordà
Lloc: Plaça Major
Horari: 22:00
Cobla: La Principal d'Olot
Comentaris: Cobla La Principal d'Olot

L'aplec de Cerdanyola
Ballada (15/08/2019)
Tipus: Audició
Població: La Bisbal
Comarca: Baix Empordà
Lloc: Jardins de Torre Maria
Horari: 22:30
Cobla: La Principal del Llobregat
Comentaris: Cobla La Principal del Llobregat

El cant dels adéus
43è Aplec a Cornudella de Montsant (11/08/2019)
Tipus: Aplec
Població: Cornudella de Montsant
Comarca: Priorat
Lloc: Plaça de la Vila
Horari: 18:30 i 22:00
Cobla: Cossetània
Comentaris: Cobla Cossetània