Activitats

Activitats on s'han tocat obres de:
Sans i Salellas, Enric
Lloc naixement: Figueres
Lloc defunció: Figueres
Data de naixement: Dc. 10-Set-1890
Data de defunció: Dc. 11-Feb-1953
Darrera cobla: Antiga Pep
Instruments: Director
1150 Resultats: 595 Aplec, 395 Audició, 118 Audició doble, 37 Concert, 5 Concurs.

Refilets de pastor
797a Ballada (06/12/2019)
Tipus: Audició doble
Població: Salt
Comarca: Gironès
Lloc: Pista Poliesportiva
Horari: 16:30
Cobla: Ciutat de Girona
Comentaris: Rossinyolets i Ciutat de Girona

Vora el niu
23è Concert (01/12/2019)
Tipus: Concert
Població: L'Hospitalet
Comarca: Baix Llobregat
Lloc: Auditori Barrades
Horari: 18:00
Cobla: La Principal de la Bisbal
Comentaris: Cobla La Principal de La Bisbal

Refilets de pastor
Ballada (02/11/2019)
Tipus: Audició
Població: Girona
Comarca: Gironès
Lloc: A la Plaça Claudi Girbal (Font del Gat)
Horari: 12:00
Cobla: Ciutat de Girona
Comentaris: Cobla Ciutat de Girona

La sardana de les bruixes
Ballada (01/11/2019)
Tipus: Audició doble
Població: La Bisbal
Comarca: Baix Empordà
Lloc: Recinte Firal
Horari: 16:30
Cobla: La Bisbal Jove
Comentaris: Bisbal Jove i La Principal de Banyoles

Refilets de pastor
51è Aplec a Barcelona-Les Roquetes (27/10/2019)
Tipus: Aplec
Població: Barcelona
Comarca: Barcelonès
Lloc: Parc dela Guineueta
Horari: 10:30 i 16:00
Cobla: Conjunt
Comentaris: La Principal de la Bisbal, Montgrins, Sant Jordi i La Principal del Llobregat

La infantona
48è Aplec a Súria (13/10/2019)
Tipus: Aplec
Població: Súria
Comarca: Bages
Lloc: Parc Macary i Viader
Horari: 16:00
Cobla: Jovenívola de Sabadell
Comentaris: La Principal de la Bisbal, Jovenívola de Sabadell, Ciutat de Cornellà, Súria

Idil·li pastoril
Ballada (12/10/2019)
Tipus: Audició
Població: Valveralla
Comarca: Alt Empordà
Lloc: Plaça Major
Horari: 17:00
Cobla: La Principal d'Olot
Comentaris: Cobla La Principal d'Olot

La sardana de les bruixes
49è Aplec a Torelló (12/10/2019)
Tipus: Aplec
Població: Torelló
Comarca: Osona
Lloc: Plaça Nova
Horari: 16:30
Cobla: Mil·lenària
Comentaris: Jovenívola de Sabadell, Mil·lenària

A la meva estimada
Ballada (06/10/2019)
Tipus: Audició
Població: Badalona
Comarca: Barcelonès
Lloc: La Rambla
Horari: 12:00
Cobla: Premià
Comentaris: Cobla Premià

La sardana de les bruixes
32è Aplec del Roser a Martorell (06/10/2019)
Tipus: Aplec
Població: Martorell
Comarca: Baix Llobregat
Lloc: Plaça de l'Església
Horari: 11:00 i 16:00
Cobla: Marinada
Comentaris: Marinada, Mediterrània, Mil·lenària

Vora el niu
7a Ballada-Memorial Valentí Chesa (29/09/2019)
Tipus: Audició
Població: L'Hospitalet
Comarca: Baix Llobregat
Lloc: Plaça del Mercat de Bellvitge
Horari: 11:30
Cobla: Ciutat de Terrassa
Comentaris: Cobla Ciutat de Terrassa

Les nenes de Manresa
Ballada (28/09/2019)
Tipus: Audició
Població: Calldetenes
Comarca: Osona
Lloc: Plaça 11 de Setembre
Horari: 18:00
Cobla: La Flama de Farners
Comentaris: Cobla La Flama de Farners

Refilets de pastor
31è Aplec a Bellpuig (15/09/2019)
Tipus: Aplec
Població: Bellpuig
Comarca: Urgell
Lloc: Plaça Ramon Folch
Horari: 12:00 i 17:30
Cobla: Reus Jove
Comentaris: Reus Jove, Jovenívola d'Agramunt i Bellpuig Cobla

A la meva estimada
75è Aplec a Badalona (15/09/2019)
Tipus: Aplec
Població: Badalona
Comarca: Barcelonès
Lloc: Parc de Can Solei
Horari: 10:30 i 16:00
Cobla: Marinada
Comentaris: Marinada, Ciutat de Girona i La Principal del Llobregat

La infantona
Ballada (14/09/2019)
Tipus: Audició
Població: Barcelona
Comarca: Barcelonès
Lloc: Plaça de Carles Pi i Sunyer
Horari: 11:30
Cobla: Mediterrània
Comentaris: Cobla Mediterrània

La sardana de les bruixes
Ballada (11/09/2019)
Tipus: Audició
Població: Santa Coloma de Gramenet
Comarca: Barcelonès
Lloc: Plaça de la Vila
Horari: 12:00
Cobla: Ciutat de Terrassa
Comentaris: Cobla Ciutat de Terrassa

Vora el niu
581a Ballada (10/09/2019)
Tipus: Audició
Població: Tordera
Comarca: Maresme
Lloc: Plaça de l'Església
Horari: 22:00
Cobla: La Principal de Banyoles (2ona etapa)
Comentaris: Cobla La Principal de Banyoles

Idil·li pastoril
Ballada (09/09/2019)
Tipus: Audició
Població: Olot
Comarca: Garrotxa
Lloc: Passeig d'en Blay (el Firal)
Horari: 12:00
Cobla: La Principal d'Olot
Comentaris: Cobla La Principal d'Olot

Vol d'orenetes
62è Aplec de Muntanya a Canyamars (08/09/2019)
Tipus: Aplec
Població: Canyamars
Comarca: Vallès Oriental
Lloc: Pla dels Bolets
Horari: 11:00 i 16:00
Cobla: Canigó
Comentaris: Cervianenca, Canigó

Salta i balla
Ballada (01/09/2019)
Tipus: Audició
Població: Palau Solità i Plegamans
Comarca: Vallès Occidental
Lloc: Bosc de Can Pavana
Horari: 11:00
Cobla: Ciutat de Terrassa
Comentaris: Cobla Ciutat de Terrassa

Salta i balla
47è Aplec a Peralada (25/08/2019)
Tipus: Aplec
Població: Peralada
Comarca: Alt Empordà
Lloc: Jardins del Castell de Peralada
Horari: 10:30 i 16:30
Cobla: Mediterrània
Comentaris: Ciutat de Girona, Mediterrània, Bisbal Jove

Idil·li pastoril
Ballada (25/08/2019)
Tipus: Audició
Població: Sant Joan de les Abadesses
Comarca: Ripollès
Lloc: Passeig del Comte Guifré
Horari: 17:30
Cobla: La Principal d'Olot
Comentaris: Cobla La Principal d'Olot

Salta i balla
Ballada (22/08/2019)
Tipus: Audició
Població: Palau Solità i Plegamans
Comarca: Vallès Occidental
Lloc: Jardins del Castell de Plegamans
Horari: 22:00
Cobla: Ciutat de Terrassa
Comentaris: Cobla Ciutat de Terrassa

La sardana de les bruixes
Ballada (21/08/2019)
Tipus: Audició
Població: L'Escala
Comarca: Alt Empordà
Lloc: Plaça de La Sardana-La Platja
Horari: 22:00
Cobla: Lluïsos
Comentaris: Cobla Lluïsos de Taradell

La infantona
Ballada (17/08/2019)
Tipus: Audició
Població: Torrelavit
Comarca: Alt Penedès
Lloc: Plaça de la Pau
Horari: 13:30
Cobla: Maricel
Comentaris: Cobla Maricel

Les nenes de Manresa
Ballada (16/08/2019)
Tipus: Audició
Població: Palafrugell
Comarca: Baix Empordà
Lloc: Plaça Nova
Horari: 22:00
Cobla: La Flama de Farners
Comentaris: Cobla La Flama de Farners

La infantona
Ballada (16/08/2019)
Tipus: Audició doble
Població: Sitges
Comarca: Garraf
Lloc: Jardins d'El Retiro
Horari: 22:00
Cobla: Jovenívola de Sabadell
Comentaris: Jovenívola de Sabadell, Maricel

Les nenes de Manresa
Ballada (14/08/2019)
Tipus: Audició
Població: L'Escala
Comarca: Alt Empordà
Lloc: Plaça de La Sardana-La Platja
Horari: 22:00
Cobla: La Flama de Farners
Comentaris: Cobla La Flama de Farners

Refilets de pastor
Ballada (14/08/2019)
Tipus: Audició
Població: Salomó
Comarca: Tarragonès
Lloc: Pista Poliesportiva
Horari: 19:00
Cobla: Reus Jove
Comentaris: Cobla Reus Jove

Refilets de pastor
46è Aplec a Móra d'Ebre (03/08/2019)
Tipus: Aplec
Població: Móra d'Ebre
Comarca: Ribera d'Ebre
Lloc: Plaça de Baix
Horari: 19:00 i 22:30
Cobla: Reus Jove
Comentaris: Reus Jove i Vents de Riella

Idil·li pastoril
Ballada (02/08/2019)
Tipus: Audició
Població: Alp
Comarca: Cerdanya
Lloc: Plaça Major
Horari: 22:00
Cobla: La Principal d'Olot
Comentaris: La Principal d'Olot

Idil·li pastoril
21è Aplec a Sant Feliu de Pallerols (28/07/2019)
Tipus: Aplec
Població: Sant Feliu de Pallerols
Comarca: Garrotxa
Lloc: Arbres d'en Casals
Horari: 10:30 i 16:30
Cobla: La Principal d'Olot
Comentaris: Ciutat de Girona, Jovenívola de Sabadell, La Principal d'Olot

La sardana de les bruixes
Ballada (27/07/2019)
Tipus: Audició
Població: La Garriga
Comarca: Vallès Oriental
Lloc: Plaça de Josep Maurí i Serra
Horari: 19:30
Cobla: Ciutat de Terrassa
Comentaris: Cobla Ciutat de Terrassa

Les nenes de Manresa
93a Sardanes a la fresca (27/07/2019)
Tipus: Audició
Població: Lloret de Mar
Comarca: La Selva
Lloc: Plaça de La Vila
Horari: 22:00
Cobla: La Flama de Farners
Comentaris: Cobla La Flama de Farners

Idil·li pastoril
Ballada (27/07/2019)
Tipus: Audició
Població: Olot
Comarca: Garrotxa
Lloc: Passeig d'en Blay
Horari: 22:00
Cobla: La Principal d'Olot
Comentaris: Cobla La Principal d'Olot

Vol d'orenetes
Ballada (24/07/2019)
Tipus: Audició
Població: L'Escala
Comarca: Alt Empordà
Lloc: Plaça de La Sardana-La Platja
Horari: 22:00
Cobla: Sol de Banyuls
Comentaris: Cobla Sol de Banyuls

Salta i balla
2n Aplec de L'Estany (21/07/2019)
Tipus: Aplec
Població: L'Estany
Comarca: Bages
Lloc: Pista Vella
Horari: 17:30
Cobla: Mediterrània
Comentaris: Genisenca, Mediterrània

Xamosa Roser
66è Aplec a Ripoll (21/07/2019)
Tipus: Aplec
Població: Ripoll
Comarca: Ripollès
Lloc: Passeig Ragull
Horari: 10:00 i 16:00
Cobla: Bellpuig Cobla
Comentaris: Ciutat de Girona, Bellpuig Cobla i Jovenívola de Sabadell

La sardana de les bruixes
Ballada (18/07/2019)
Tipus: Audició
Població: Barcelona
Comarca: Barcelonès
Lloc: Pla de La Catedral
Horari: 19:00
Cobla: Ciutat de Terrassa
Comentaris: Cobla Ciutat de Terrassa

Refilets de pastor
Ballada (16/07/2019)
Tipus: Audició
Població: Cambrils
Comarca: Baix Camp
Lloc: Plaça del Pòsit
Horari: 20:00
Cobla: Reus Jove
Comentaris: Cobla Reus Juve

La sardana de les bruixes
Ballada (14/07/2019)
Tipus: Audició
Població: El Vendrell
Comarca: Baix Penedès
Lloc: La Rambla
Horari: 19:30
Cobla: Ciutat de Terrassa
Comentaris: Cobla Ciutat de Terrassa

La infantona
11è Aplec a Castellbisbal (13/07/2019)
Tipus: Aplec
Població: Castellbisbal
Comarca: Vallès Occidental
Lloc: Plaça de l'Església
Horari: 18:30 i 22:15
Cobla: Ciutat de Terrassa
Comentaris: Sabadell, Ciutat de Terrassa i Marinada

Refilets de pastor
Ballada (12/07/2019)
Tipus: Audició
Població: Manlleu
Comarca: Osona
Lloc: Plaça Fra Bernadí
Horari: 21:30
Cobla: Ciutat de Girona
Comentaris: Cobla Ciutat de Girona

Vol d'orenetes
67è Aplec a Banyoles (06/07/2019)
Tipus: Aplec
Població: Banyoles
Comarca: Pla de l'Estany
Lloc: Entre les Perqueres Santa Rosa i d'en Malagelada
Horari: 18:00
Cobla: Sol de Banyuls
Comentaris: La Principal de Banyoles, Sol de Banyuls i La Principal de Porqueres

Vora el niu
18a Festa-Aplec de la sardana de les Valls d'Andorra (22/06/2019)
Tipus: Aplec
Població: Andorra
Comarca: Andorra
Lloc: Plaça del Poble
Horari: 17:30 i 22:15
Cobla: Bellpuig Cobla
Comentaris: Bellpuig Cobla, Marinada, Mediterrània

A la meva estimada
18a Festa-Aplec de la sardana de les Valls d'Andorra (22/06/2019)
Tipus: Aplec
Població: Andorra
Comarca: Andorra
Lloc: Plaça del Poble
Horari: 17:30 i 22:15
Cobla: Marinada
Comentaris: Bellpuig Cobla, Marinada, Mediterrània

Tot jugant
Ballada (16/06/2019)
Tipus: Audició
Població: La Garriga
Comarca: Vallès Oriental
Lloc: Plaça de Can Dachs
Horari: 19:00
Cobla: Sabadell
Comentaris: Cobla sabadell

La sardana de les bruixes
9è Aplec a Torres de Segre (15/06/2019)
Tipus: Aplec
Població: Torres de Segre
Comarca: Segrià
Lloc: Pati de les Escoles
Horari: 20:00 i 23:00
Cobla: Marinada
Comentaris: Cobla Marinada

Les nenes de Manresa
14è Aplec a Sant Llorenç d'Hortons (15/06/2019)
Tipus: Aplec
Població: Sant Llorenç d'Hortons
Comarca: Alt Penedès
Lloc: Plaça de l'1 d'Octubre
Horari: 18:00 i 22:30
Cobla: La Flama de Farners
Comentaris: La Flama de Farners i Sant Jordi

Tot jugant
Ballada (10/06/2019)
Tipus: Audició
Població: Badalona
Comarca: Barcelonès
Lloc: La Rambla
Horari: 19:00
Cobla: Jovenívola de Sabadell
Comentaris: Cobla Jovenívola de Sabadell