Última hora: Amb les noves mesures contra la COVID-19, molts programes de ràdio o actes anunciats a l'agenda poden haver estat anul·lats o ajornats.

 

Activitats

Activitats on s'han tocat obres de:
Tudela i Benavent, Miquel
Lloc naixement: Benigànim
Data de naixement: Ds. 05-Mar-1927
Darrera cobla: Genisenca
Instruments: Fiscorn, trombó
1016 Resultats: 540 Aplec, 316 Audició, 121 Audició doble, 35 Concert, 4 Concurs.

Camí d'aplec
Ballada (31/08/2019)
Tipus: Audició
Població: L'Escala
Comarca: Alt Empordà
Lloc: Plaça de la Sardana
Horari: 20:00
Cobla: Cervianenca (2ona època)
Comentaris: Cobla Cervianenca

El campanar de Breda
Ballada (25/08/2019)
Tipus: Audició
Població: Ribes de Freser
Comarca: Ripollès
Lloc: Plaça del Mercat
Horari: 18:30
Cobla: Ciutat de Terrassa
Comentaris: Cobla Ciutat de Terrassa

Sardanes a Rubí
Ballada (25/08/2019)
Tipus: Audició
Població: Sant Joan de les Abadesses
Comarca: Ripollès
Lloc: Passeig del Comte Guifré
Horari: 17:30
Cobla: La Principal d'Olot
Comentaris: Cobla La Principal d'Olot

L'aplec de la Capella
Ballada (24/08/2019)
Tipus: Audició
Població: Sant Hilari Sacalm
Comarca: La Selva
Lloc: Plaça Jacint Verdaguer
Horari: 19:00
Cobla: La Principal de Cassà ( 2ona època)
Comentaris: Cobla La Principal de Cassà

Amics de Cambrils
39è Aplec a Cambrils (24/08/2019)
Tipus: Aplec
Població: Cambrils
Comarca: Baix Camp
Lloc: Parc del Pescador
Horari: 18:30 i 22:30
Cobla: Conjunt
Comentaris: Reus jove i La Principal de Tarragona

Colla Grandalla
32è Aplec a Sant Hilari Sacalm (18/08/2019)
Tipus: Aplec
Població: Sant Hilari Sacalm
Comarca: La Selva
Lloc: Plaça del Doctor Gravalosa
Horari: 10:30 i 16:30
Cobla: La Flama de Farners
Comentaris: Ciutat de Girona, La Flama de Farners, La Principal de Cassà

Els tres cafeters de Cassà
32è Aplec a Sant Hilari Sacalm (18/08/2019)
Tipus: Aplec
Població: Sant Hilari Sacalm
Comarca: La Selva
Lloc: Plaça del Doctor Gravalosa
Horari: 10:30 i 16:30
Cobla: La Principal de Cassà ( 2ona època)
Comentaris: Ciutat de Girona, La Flama de Farners, La Principal de Cassà

Casa Rosa 25 anys
Ballada (18/08/2019)
Tipus: Audició
Població: Sant Privat d'en Bas
Comarca: Garrotxa
Lloc: La Plaça
Horari: 12:00 18:00
Cobla: La Principal d'Olot
Comentaris: Cobla La Principal d'Olot

L'aplec de la pedregada
32è Aplec a Sant Hilari Sacalm (18/08/2019)
Tipus: Aplec
Població: Sant Hilari Sacalm
Comarca: La Selva
Lloc: Plaça del Doctor Gravalosa
Horari: 10:30 i 16:30
Cobla: Conjunt
Comentaris: Ciutat de Girona, La Flama de Farners, La Principal de Cassà

Camí d'aplec
32è Aplec a Sant Hilari Sacalm (18/08/2019)
Tipus: Aplec
Població: Sant Hilari Sacalm
Comarca: La Selva
Lloc: Plaça del Doctor Gravalosa
Horari: 10:30 i 16:30
Cobla: Ciutat de Girona
Comentaris: Ciutat de Girona, La Flama de Farners, La Principal de Cassà

Sardanes a Rubí
Ballada (16/08/2019)
Tipus: Audició
Població: Sils
Comarca: La Selva
Lloc: Passeig dels Sants Cosme i Damià
Horari: 22:00
Cobla: La Principal d'Olot
Comentaris: Cobla La Principal d'Olot

Sardanes a Rubí
Ballada (15/08/2019)
Tipus: Audició
Població: Llançà
Comarca: Alt Empordà
Lloc: Plaça Major
Horari: 22:00
Cobla: La Principal d'Olot
Comentaris: Cobla La Principal d'Olot

Marinera i sardanista
Ballada (10/08/2019)
Tipus: Audició
Població: Ribes de Freser
Comarca: Ripollès
Lloc: Plaça del Mercat
Horari: 18:30
Cobla: Genisenca
Comentaris: Cobla Genisenca

Sardanes a Rubí
Ballada (05/08/2019)
Tipus: Audició
Població: Espinavell
Comarca: Ripollès
Lloc: Plaça dels Estudis
Horari: 18:00
Cobla: La Principal d'Olot
Comentaris: Cobla La Principal d'Olot

Recordant la Margarida
Concert (04/08/2019)
Tipus: Concert
Població: La Garriga
Comarca: Vallès Oriental
Lloc: Teatre El Patronat
Horari: 12:00
Cobla: Mediterrània
Comentaris: Cobla Mediterrània

L'Aguilà de la Garriga
Concert (04/08/2019)
Tipus: Concert
Població: La Garriga
Comarca: Vallès Oriental
Lloc: Teatre El Patronat
Horari: 12:00
Cobla: Mediterrània
Comentaris: Cobla Mediterrània

La plaça dels Polls
Ballada (03/08/2019)
Tipus: Audició
Població: Caldes de Malavella
Comarca: La Selva
Lloc: Plaça de l'Ajuntament
Horari: 19:30
Cobla: Ciutat de Girona
Comentaris: Cobla Ciutat de Girona

Apa Jordi!
Ballada (01/08/2019)
Tipus: Audició
Població: Cabrera de Mar
Comarca: Maresme
Lloc: Cal Conde
Horari: 18:30
Cobla: Costa Brava
Comentaris: Cobla Orquestra Costa Brava

Boig per tu
2n Aplec de L'Estany (21/07/2019)
Tipus: Aplec
Població: L'Estany
Comarca: Bages
Lloc: Pista Vella
Horari: 17:30
Cobla: Genisenca
Comentaris: Genisenca, Mediterrània

Trencacaps
Ballada (20/07/2019)
Tipus: Audició
Població: Palafrugell
Comarca: Baix Empordà
Lloc: Plaça de l'Església Parroquial i Plaça Nova
Horari: 13:00 i 20:00
Cobla: Costa Brava
Comentaris: Cobla Costa Brava

La veu d'en Josep
Ballada (07/07/2019)
Tipus: Audició
Població: Besalú
Comarca: Garrotxa
Lloc: Plaça de La Llibertat
Horari: 18:30
Cobla: Les Casenoves
Comentaris: Cobla Les Casenoves

L'aplec de Sant Hilari
Ballada (07/07/2019)
Tipus: Audició
Població: Gurb
Comarca: Osona
Lloc: Plaça de l'Amistat
Horari: 12:30
Cobla: Ciutat de Girona
Comentaris: Cobla Ciutat de Girona

Quina parella
13è Aplec Comarcal d'Osona a Gurb (07/07/2019)
Tipus: Aplec
Població: Gurb
Comarca: Osona
Lloc: Pavelló Municipal
Horari: 16:30
Cobla: Ciutat de Girona
Comentaris: Ciutat de Girona, Jovenivola de Sabadell i La Principal del Llobregat

Marinera i sardanista
67è Aplec a Banyoles (06/07/2019)
Tipus: Aplec
Població: Banyoles
Comarca: Pla de l'Estany
Lloc: Entre les Perqueres Santa Rosa i d'en Malagelada
Horari: 18:00
Cobla: La Principal de Banyoles (2ona etapa)
Comentaris: La Principal de Banyoles, Sol de Banyuls i La Principal de Porqueres

La sardana a l'escola
67è Aplec a Banyoles (06/07/2019)
Tipus: Aplec
Població: Banyoles
Comarca: Pla de l'Estany
Lloc: Entre les Perqueres Santa Rosa i d'en Malagelada
Horari: 18:00
Cobla: La Principal de Porqueres
Comentaris: La Principal de Banyoles, Sol de Banyuls i La Principal de Porqueres

Petons i abraçades
18è Aplec a Les Masies de Voltregà (24/06/2019)
Tipus: Aplec
Població: Les Masies de Voltregà
Comarca: Osona
Lloc: Jardins del Col·legi Mare de Déu de La Gleva
Horari: 17:00
Cobla: Jovenívola de Sabadell
Comentaris: Ciutat de Girona i Jovenívola de Sabadell

La revetlla de Mollet
Ballada (23/06/2019)
Tipus: Audició
Població: Mollet
Comarca: Vallès Oriental
Lloc: Plaça Catalunya
Horari: 18:30
Cobla: Sabadell
Comentaris: Cobla Sabadell

Camí d'aplec
Aplec a Empúries (22/06/2019)
Tipus: Aplec
Població: Empúries
Comarca: Alt Empordà
Lloc: Jaciment Arqueològic d'Empúries
Horari: 10:30 i 16:30
Cobla: Ciutat de Girona
Comentaris: La Principal de Banyoles, Els Rossinyolets, Ciutat de Girona, Bisbal Jove i la Principal de l'Escala

Sardanistes del Bisaura
9è Aplec a Torres de Segre (15/06/2019)
Tipus: Aplec
Població: Torres de Segre
Comarca: Segrià
Lloc: Pati de les Escoles
Horari: 20:00 i 23:00
Cobla: Marinada
Comentaris: Cobla Marinada

El campanar de Breda
569a Ballada (14/06/2019)
Tipus: Audició
Població: Tordera
Comarca: Maresme
Lloc: Plaça de l'Església
Horari: 22:00
Cobla: Tres Vents
Comentaris: Cobla Tres Vents

Petons i abraçades
Ballada-Festa dels Xatos (10/06/2019)
Tipus: Audició
Població: Rubí
Comarca: Vallès Occidental
Lloc: Ermita de Sant Muç
Horari: 12:00
Cobla: Jovenívola de Sabadell
Comentaris: Cobla Jovenívola de Sabadell

L'Aguilà de la Garriga
92è Aplec a Calella (02/06/2019)
Tipus: Aplec
Població: Calella
Comarca: Maresme
Lloc: Parc Dalmau
Horari: 10:00 i 16:00
Cobla: Montgrins
Comentaris: La Principal de la Bisbal, Els Montgrins, Marinada, Jovenívola de Sabadell

Sardanes a Rubí
Ballada (01/06/2019)
Tipus: Audició
Població: Rubí
Comarca: Vallès Occidental
Lloc: Plaça Catalunya
Horari: 18:00
Cobla: Marinada
Comentaris: Marinada i Mediterrània

El campanar de Breda
23è Aplec a Almacelles (01/06/2019)
Tipus: Aplec
Població: Almacelles
Comarca: Segrià
Lloc: Rambla de La Generalitat i Sala Polivalent
Horari: 17:00 i 23:00
Cobla: Jovenívola d'Agramunt
Comentaris: Jovenívola d'Agramunt i Punt Cat Cobla

El campanar de Breda
65è Aplec a Santa Coloma de Gramemnet (26/05/2019)
Tipus: Aplec
Població: Santa Coloma de Gramenet
Comarca: Barcelonès
Lloc: Parc Europa
Horari: 10:30 i 17:00
Cobla: La Bisbal Jove
Comentaris: Jovenívola de Sabadell, Bisbal Jove i Sabadell

El campanar de Breda
58è Aplec a Figueres (19/05/2019)
Tipus: Aplec
Població: Figueres
Comarca: Alt Empordà
Lloc: Rambla de Figueres
Horari: 10:30 i 16:30
Cobla: Sant Jordi - Ciutat de Barcelona
Comentaris: Montgrins, Sant Jordi i Tres Vents

Una veu per Catalunya
21è Aplec a Barberà del Vallès (18/05/2019)
Tipus: Aplec
Població: Barberà del Vallès
Comarca: Vallès Occidental
Lloc: Plaça del Mil·lenari "La Romànica"
Horari: 18:00 i 21:00
Cobla: Ciutat de Terrassa
Comentaris: Sabadell, Marinada, Jovenívola de Sabadell i Ciutat de Terrassa

Ripoll, XXVè aplec
25è Aplec de Primavera (18/05/2019)
Tipus: Audició
Població: Porqueres
Comarca: Pla de l'Estany
Lloc: Als Jardins de l'Ajuntament de Porqueres
Horari: 16:30
Cobla: Foment del Montgrí
Comentaris: La Principal de Porqueres i Foment del Montgrí

L'aplec de la pedregada
70è Aplec de Caldes de Malavella (12/05/2019)
Tipus: Aplec
Població: Caldes de Malavella
Comarca: La Selva
Lloc: Parc de La Sardana i nit, Plaça de l'Ajuntament
Horari: 11:00,16:00 i 22:15
Cobla: Ciutat de Girona
Comentaris: Ciutat de Girona, Bisbal Jove, Reus Jove, Ciutat de Terrassa

El campanar de Breda
70è Aplec de Caldes de Malavella (12/05/2019)
Tipus: Aplec
Població: Caldes de Malavella
Comarca: La Selva
Lloc: Parc de La Sardana i nit, Plaça de l'Ajuntament
Horari: 11:00,16:00 i 22:15
Cobla: Ciutat de Terrassa
Comentaris: Ciutat de Girona, Bisbal Jove, Reus Jove, Ciutat de Terrassa

Boig per tu
63è Aplec (11/05/2019)
Tipus: Aplec
Població: Barcelona
Comarca: Barcelonès
Lloc: Plaça Joanic
Horari: 18:00 i 21:30
Cobla: Jove Màgic
Comentaris: Sant Jordi, Jovenívola de Sabadell i Cobla Jove Màgic

El nostre Jordi
Ballada (11/05/2019)
Tipus: Audició
Població: Sant Cugat del Vallès
Comarca: Vallès Occidental
Lloc: Plaça Octavià
Horari: 18:30
Cobla: La Principal del Llobregat
Comentaris: Cobla La Principal del Llobregat

Marinera i sardanista
52a Ballada-Dia de la Mare (05/05/2019)
Tipus: Audició
Població: Olot
Comarca: Garrotxa
Lloc: Parc Clarà
Horari: 11:30
Cobla: La Principal d'Olot
Comentaris: Cobla La Principal d'Olot

Marinera i sardanista
72è Concurs de colles sardanistes (05/05/2019)
Tipus: Concurs
Població: Figueres
Comarca: Alt Empordà
Lloc: Plaça de Catalunya
Horari: 17:30
Cobla: La Principal d'Olot
Comentaris: La Principal d'Olot

A Rubí de tot cor
62è Aplec a Girona (01/05/2019)
Tipus: Aplec
Població: Girona
Comarca: Gironès
Lloc: Jardins de la Devesa
Horari: 10:30 i 16:00
Cobla: Montgrins
Comentaris: Ciutat de Girona, Montgrins, Sant Jordi

Camí d'aplec
Ballada (28/04/2019)
Tipus: Audició
Població: Figueres
Comarca: Alt Empordà
Lloc: Rambla de Figueres
Horari: 12:00
Cobla: Cervianenca (2ona època)
Comentaris: Cobla Cervianenca

Platí a Rubí
Ballada (28/04/2019)
Tipus: Audició
Població: Platja d'Aro
Comarca: Baix Empordà
Lloc: Plaça de Sant Marc de Fanals d'Amunt
Horari: 17:30
Cobla: Ciutat de Girona
Comentaris: Cobla Ciutat de Girona

Cinquantè aplec de Manlleu
Ballada (23/04/2019)
Tipus: Audició
Població: Caldes de Malavella
Comarca: La Selva
Lloc: Plaça de l'Església
Horari: 19:00
Cobla: La Principal de l'Escala (3on època)
Comentaris: Cobla La Principal de l'Escala

Boig per tu
Ballada (23/04/2019)
Tipus: Audició
Població: Palau Solità i Plegamans
Comarca: Vallès Occidental
Lloc: Plaça de Ca l'Estruch
Horari: 18:00
Cobla: Genisenca
Comentaris: Cobla Genisenca

Quina parella
5è Aplec a Montmeló (21/04/2019)
Tipus: Aplec
Població: Montmeló
Comarca: Vallès Oriental
Lloc: Jardins de La Torreta de Montmeló
Horari: 11:00 i 16:00
Cobla: Ciutat de Girona
Comentaris: Ciutat de Girona, Jovenívola de Sabadell, La Principal del Llobregat