Última hora: Amb les noves mesures contra la COVID-19, molts programes de ràdio o actes anunciats a l'agenda poden haver estat anul·lats o ajornats.

 

Activitats

Activitats on s'han tocat obres de:
Tudela i Benavent, Miquel
Lloc naixement: Benigànim
Data de naixement: Ds. 05-Mar-1927
Darrera cobla: Genisenca
Instruments: Fiscorn, trombó
1016 Resultats: 540 Aplec, 316 Audició, 121 Audició doble, 35 Concert, 4 Concurs.

Els jardins de Can Parrella
5è Aplec a Montmeló (21/04/2019)
Tipus: Aplec
Població: Montmeló
Comarca: Vallès Oriental
Lloc: Jardins de La Torreta de Montmeló
Horari: 11:00 i 16:00
Cobla: Jovenívola de Sabadell
Comentaris: Ciutat de Girona, Jovenívola de Sabadell, La Principal del Llobregat

El campanar de Breda
42è Aplec a Breda (14/04/2019)
Tipus: Aplec
Població: Breda
Comarca: La Selva
Lloc: Aparcament del Centre Bredenc
Horari: 10:30 i 16:00
Cobla: Conjunt
Comentaris: La Principal de La Bisbal, Jovenívola de Sabadell, Bisbal Jove i Vila d'Olesa

Trencacaps
Aplec del Ram a Vic (14/04/2019)
Tipus: Aplec
Població: Vic
Comarca: Osona
Lloc: Plaça Major
Horari: 16:45
Cobla: Costa Brava
Comentaris: Montgrins, Costa Brava

Quina parella
Ballada (31/03/2019)
Tipus: Audició
Població: Rubí
Comarca: Vallès Occidental
Lloc: Plaça de Catalunya
Horari: 11:30
Cobla: Ciutat de Girona
Comentaris: Cobla Ciutat de Girona

A Rubí de tot cor
Ballada (31/03/2019)
Tipus: Audició
Població: Sabadell
Comarca: Vallès Occidental
Lloc: Passeig de la Plaça Major
Horari: 11:30
Cobla: Montgrins
Comentaris: Montgrins

Trencacaps
Ballada (24/03/2019)
Tipus: Audició
Població: El Prat de Llobregat
Comarca: Baix Llobregat
Lloc: Plaça de la Vila
Horari: 11:30
Cobla: Baix Llobregat
Comentaris: Cobla Baix Llobregat

L'aplec de la pedregada
Ballada (23/03/2019)
Tipus: Audició
Població: Mollet
Comarca: Vallès Oriental
Lloc: Plaça Catalunya
Horari: 17:30
Cobla: Ciutat de Girona
Comentaris: Cobla Ciutat de Girona

Trencacaps
46è Aplec a Flaçà (17/03/2019)
Tipus: Aplec
Població: Flaçà
Comarca: Gironès
Lloc: Polivalent
Horari: 11:00 i 16:00
Cobla: Costa Brava
Comentaris: Costa Brava, Bisbal Jove i Montgrins

Trencacaps
Ballada (17/03/2019)
Tipus: Audició
Població: Esplugues de Llobregat
Comarca: Barcelonès
Lloc: Pista de Conxita Udina (Parc del Pou d'en Fèlix)
Horari: 11:30
Cobla: Baix Llobregat
Comentaris: Cobla Baix Llobregat

Lluís i Elena
47è Aplec a Celrà (10/03/2019)
Tipus: Aplec
Població: Celrà
Comarca: Gironès
Lloc: Plaça de la Fàbrica
Horari: 11:30 i 16:00
Cobla: Ciutat de Girona
Comentaris: Mediterrània, Bisbal Jove i Ciutat de Girona

Quina parella
Ballada (17/02/2019)
Tipus: Audició
Població: Esplugues de Llobregat
Comarca: Barcelonès
Lloc: Pista Conxita Udina (Parc del Pou d'en Fèlix)
Horari: 11:30
Cobla: Ciutat de Girona
Comentaris: Cobla Ciutat de Girona

Sardanistes del Bisaura
7a Ballada Memorial Ramon Capella (17/02/2019)
Tipus: Audició doble
Població: Sant Quirze de Besora
Comarca: Ripollès
Lloc: Pavelló Municipal d'Esports
Horari: 16:30
Cobla: Conjunt
Comentaris: La Principal del Llobregat, La Principal de La Bisbal

La veu d'en Josep
Ballada (17/02/2019)
Tipus: Audició
Població: Rubí
Comarca: Vallès Occidental
Lloc: Plaça Catalunya
Horari: 11:30
Cobla: Jovenívola de Sabadell
Comentaris: Cobla Jovenívola de Sabadell

L'Aguilà de la Garriga
39è Aplec a Cabestany (03/02/2019)
Tipus: Aplec
Població: Cabestany
Comarca: Catalunya Nord
Lloc: Centre Cultural Jean Ferrat
Horari: 14:30
Cobla: Tres Vents
Comentaris: Mil·lenària i Tres Venta

Marinera i sardanista
Ballada (26/01/2019)
Tipus: Audició
Població: Sant Pau de Segúries
Comarca: Ripollès
Lloc: Plaça de la Generalitat
Horari: 13:00
Cobla: La Principal d'Olot
Comentaris: Cobla La Principal d'Olot

A Rubí de tot cor
Ballada (02/12/2018)
Tipus: Audició doble
Població: Rubí
Comarca: Vallès Occidental
Lloc: Plaça Catalunya
Horari: 10:30
Cobla: La Principal de la Bisbal
Comentaris: La Principal de la Bisbal i Mediterrània

Petons i abraçades
Ballada (02/12/2018)
Tipus: Audició doble
Població: Sant Quirze de Besora
Comarca: Ripollès
Lloc: Pavelló Municipal
Horari: 16:30
Cobla: La Principal del Llobregat
Comentaris: Jovenívola de Sabadell i La Principal del Llobregat

Camí d'aplec
Ballada (25/11/2018)
Tipus: Audició
Població: Molló
Comarca: Ripollès
Lloc: Plaça de l'Església
Horari: 11:30
Cobla: La Principal d'Olot
Comentaris: Cobla La Principal d'Olot

El campanar de Breda
Aplec Diada del Soci a Sant Hipòlit de Voltregà (18/11/2018)
Tipus: Aplec
Població: Sant Hipòlit de Voltregà
Comarca: Osona
Lloc: Pavelló Municipal
Horari: 16:00
Cobla: La Principal de la Bisbal
Comentaris: Marinada i La Principal de La Bisbal

Marinera i sardanista
4a Ballada-Diada del Soci (10/11/2018)
Tipus: Audició
Població: Campdevànol
Comarca: Ripollès
Lloc: Sala Diagonal (Carrer de la Diagonal, 6)
Horari: 17:00
Cobla: La Principal d'Olot
Comentaris: Cobla La Principal d'Olot

El campanar de Breda
15è Aplec a Esplugues de Llobregat (04/11/2018)
Tipus: Aplec
Població: Esplugues de Llobregat
Comarca: Barcelonès
Lloc: Pista de Conxita Udina (Parc del Pou d'en Fèlix)
Horari: 10:30 i 16:30
Cobla: Conjunt
Comentaris: La Principal del Llobregat, Jovenívola de Sabadell i Ciutat de Cornellà

Petons i abraçades
Ballada (03/11/2018)
Tipus: Audició
Població: Barcelona
Comarca: Barcelonès
Lloc: Pla de La Catedral
Horari: 18:00
Cobla: La Principal del Llobregat
Comentaris: Cobla La Principal del Llobregat

Trencacaps
Ballada (01/11/2018)
Tipus: Audició doble
Població: Artés
Comarca: Bages
Lloc: Sala Dos de Gener
Horari: 17:00
Cobla: Bellpuig Cobla
Comentaris: Bellpuig Cobla i Mil·lenària

L'aplec de la pedregada
Ballada (01/11/2018)
Tipus: Audició doble
Població: La Bisbal
Comarca: Baix Empordà
Lloc: Pavelló Firal
Horari: 16:30
Cobla: La Principal de Banyoles (2ona etapa)
Comentaris: La Bisbal Jove i La Principal de Banyoles

L'aplec de la Capella
47a Festival Sardanista- Trobada de Colles Veteranes (21/10/2018)
Tipus: Audició
Població: Granollers
Comarca: Vallès Oriental
Lloc: Plaça de La Porxada
Horari: 11:30
Cobla: Ciutat de Granollers (2a etapa)
Comentaris: Cobla Ciutat de Granollers

El campanar de Breda
31è Aplec a Tossa (14/10/2018)
Tipus: Aplec
Població: Tossa de Mar
Comarca: La Selva
Lloc: Passeig de Mn. Cinto Verdaguer (Passeig de Mar)
Horari: 10:30 i 16:00
Cobla: La Principal del Llobregat
Comentaris: Principal del Llobregat, Ciutat de Girona i La Flama de Farners

Casa Rosa 25 anys
Ballada (12/10/2018)
Tipus: Audició
Població: Ventalló
Comarca: Alt Empordà
Lloc: Plaça Major
Horari: 17:00
Cobla: La Principal d'Olot
Comentaris: Cobla La Principal d'Olot

L'aplec de Rubí
20è Aplec de Rubí (29/09/2018)
Tipus: Aplec
Població: Rubí
Comarca: Vallès Occidental
Lloc: Plaça de Catalunya
Horari: 17:30 i 21:30
Cobla: La Principal del Llobregat
Comentaris: Jovenívola de Sabadell, Ciutat de Girona i La Principal del Llobregat

Sardanes a Rubí
20è Aplec de Rubí (29/09/2018)
Tipus: Aplec
Població: Rubí
Comarca: Vallès Occidental
Lloc: Plaça de Catalunya
Horari: 17:30 i 21:30
Cobla: Conjunt
Comentaris: Jovenívola de Sabadell, Ciutat de Girona i La Principal del Llobregat

Casa Rosa 25 anys
Ballada (23/09/2018)
Tipus: Audició
Població: La Vall d'en Bas
Comarca: Garrotxa
Lloc: Ermita de Sant Quintí
Horari: 13:00
Cobla: La Principal d'Olot
Comentaris: Cobla La Principal d'Olot

Els tres cafeters de Cassà
44a Ballada-Nit del Cremat (21/09/2018)
Tipus: Audició
Població: Cassà de la Selva
Comarca: Gironès
Lloc: Plaça de La Coma
Horari: 22:30
Cobla: La Principal de Cassà ( 2ona època)
Comentaris: Cobla La Principal de Cassà

Recordant la Margarida
62è Aplec a La Garriga (10/09/2018)
Tipus: Aplec
Població: La Garriga
Comarca: Vallès Oriental
Lloc: Pista Esportiva núm.1 c/ Pere Ballús
Horari: 20:00
Cobla: Jovenívola de Sabadell
Comentaris: Sant Jordi, Ciutat de Girona i Jovenívola de Sabadell

L'aplec de la pedregada
Ballada (10/09/2018)
Tipus: Audició
Població: Tordera
Comarca: Maresme
Lloc: Plaça de l'Església
Horari: 22:00
Cobla: La Principal de Banyoles (2ona etapa)
Comentaris: Cobla La Principal de Banyoles

L'arbre de Colera
61è Aplec a Canyamars (09/09/2018)
Tipus: Aplec
Població: Canyamars
Comarca: Vallès Oriental
Lloc: Pla del Molinot
Horari: 12:00 i 16:00
Cobla: Cervianenca (2ona època)
Comentaris: Cobles, Cervianenca i Canigó

Camí d'aplec
61è Aplec a Canyamars (09/09/2018)
Tipus: Aplec
Població: Canyamars
Comarca: Vallès Oriental
Lloc: Pla del Molinot
Horari: 12:00 i 16:00
Cobla: Canigó
Comentaris: Cobles, Cervianenca i Canigó

L'aplec de la pedregada
Ballada (05/09/2018)
Tipus: Audició
Població: Palamós
Comarca: Baix Empordà
Lloc: Passeig del Mar
Horari: 22:00
Cobla: Tres Vents
Comentaris: Cobla Tres Vents

Camí d'aplec
37è Aplec a Berga (02/09/2018)
Tipus: Aplec
Població: Berga
Comarca: Berguedà
Lloc: Plaça Viladomat
Horari: 12:00 i 17:00
Cobla: Ciutat de Manresa
Comentaris: Ciutat de Manresa, Cobla Berga Jove i Lluïsos de Taradell

Casa Rosa 25 anys
Concurs (01/09/2018)
Tipus: Concurs
Població: Olot
Comarca: Garrotxa
Lloc: Passeig d'en Blay (el Firal)
Horari: 22:00
Cobla: La Principal d'Olot
Comentaris: Cobla La Principal d'Olot

Marinera i sardanista
Ballades d'estiu (31/08/2018)
Tipus: Audició
Població: Figueres
Comarca: Alt Empordà
Lloc: Plaça de la Música
Horari: 22:00
Cobla: La Principal d'Olot
Comentaris: Cobla La Principal d'Olot

L'aplec de la pedregada
Ballada (29/08/2018)
Tipus: Audició
Població: L'Escala
Comarca: Alt Empordà
Lloc: Plaça de la Sardana- La Platja
Horari: 21:30
Cobla: La Principal de Cassà ( 2ona època)
Comentaris: Principal d'Olot i Principal de Cassà

El castell de Besora
17è Aplec a Santa Maria de Besora (25/08/2018)
Tipus: Aplec
Població: Santa Maria de Besora
Comarca: Osona
Lloc: Passeig Pla de Teia
Horari: 18:30
Cobla: Conjunt
Comentaris: la Principal del Llobregat i Jovenívola d'Agramunt

Amics de Cambrils
38è Aplec a Cambrils (25/08/2018)
Tipus: Aplec
Població: Cambrils
Comarca: Baix Camp
Lloc: Parc del Pescador
Horari: 18:30 i 22:30
Cobla: Conjunt
Comentaris: Cobla Reus Jove i La Principal de Tarragona

L'aplec de la pedregada
Ballades d'estiu (24/08/2018)
Tipus: Audició
Població: Figueres
Comarca: Alt Empordà
Lloc: Rambla
Horari: 22:00
Cobla: Casanovas
Comentaris: Cobla Els Casanoves

Cinquantè aplec de Manlleu
Ballada (19/08/2018)
Tipus: Audició
Població: Besalú
Comarca: Garrotxa
Lloc: Plaça de la Llibertat
Horari: 18:30
Cobla: La Principal de l'Escala (3on època)
Comentaris: Cobla La Principal de L'Escala

L'aplec de la pedregada
30è Aplec a Sant Hilari Sacalm (19/08/2018)
Tipus: Aplec
Població: Sant Hilari Sacalm
Comarca: La Selva
Lloc: Plaça del Doctor Gravalosa
Horari: 10:30 i 16:30
Cobla: Conjunt
Comentaris: Ciutat de Girona, La Flama de Farners i La Principal de Cassà

A Rubí de tot cor
30è Aplec a Sant Hilari Sacalm (19/08/2018)
Tipus: Aplec
Població: Sant Hilari Sacalm
Comarca: La Selva
Lloc: Plaça del Doctor Gravalosa
Horari: 10:30 i 16:30
Cobla: Ciutat de Girona
Comentaris: Ciutat de Girona, La Flama de Farners i La Principal de Cassà

Petons i abraçades
30è Aplec a Sant Hilari Sacalm (19/08/2018)
Tipus: Aplec
Població: Sant Hilari Sacalm
Comarca: La Selva
Lloc: Plaça del Doctor Gravalosa
Horari: 10:30 i 16:30
Cobla: La Flama de Farners
Comentaris: Ciutat de Girona, La Flama de Farners i La Principal de Cassà

Marinera i sardanista
48è Aplec a Portbou (12/08/2018)
Tipus: Aplec
Població: Portbou
Comarca: Alt Empordà
Lloc: La Rambla
Horari: 11:00 i 17:00
Cobla: Genisenca
Comentaris: Foment del Montgrí, Genisenca i Ciutat de Girona

Camí d'aplec
48è Aplec a Portbou (12/08/2018)
Tipus: Aplec
Població: Portbou
Comarca: Alt Empordà
Lloc: La Rambla
Horari: 11:00 i 17:00
Cobla: Foment del Montgrí
Comentaris: Foment del Montgrí, Genisenca i Ciutat de Girona

L'aplec de la pedregada
Ballada (05/08/2018)
Tipus: Audició
Població: Sant Antoni de Calonge
Comarca: Baix Empordà
Lloc: Espigó de la Costa Brava
Horari: 22:00
Cobla: La Principal de Banyoles (2ona etapa)
Comentaris: Cobla La Principal de Banyoles