Activitats

Activitats on s'han tocat obres de:
Tudela i Benavent, Miquel
Lloc naixement: Benigànim
Data de naixement: Ds. 05-Mar-1927
Darrera cobla: Genisenca
Instruments: Fiscorn, trombó
1015 Resultats: 540 Aplec, 314 Audició, 121 Audició doble, 36 Concert, 4 Concurs.

Boig per tu
Concert (30/10/2020)
Tipus: Concert
Població: Girona
Comarca: Gironès
Lloc: Auditori de La Mercè
Horari: 19:00
Cobla: Selvatana
Comentaris: Cobla Selvatana

El campanar de Breda
Ballada (24/10/2020)
Tipus: Audició
Població: Barcelona
Comarca: Barcelonès
Lloc: Pla de la Catedral
Horari: 18:00
Cobla: La Principal del Llobregat
Comentaris: Cobla La Principal del Llobregat

Marinera i sardanista
46a Concert-audició d'aplec (03/10/2020)
Tipus: Concert
Població: Malgrat de Mar
Comarca: Maresme
Lloc: Parc de Can Campassol
Horari: 17:00
Cobla: Ciutat de Girona
Comentaris: Cobla Sant Jordi-Ciutat de Barcelona, Ciutat de Girona

L'aplec de Rubí
22è Aplec a Rubí (26/09/2020)
Tipus: Concert
Població: Rubí
Comarca: Vallès Occidental
Lloc: Parc del Castell
Horari: 18:30
Cobla: Conjunt
Comentaris: Cobla Ciutat de Girona i la Principal del Llobregat

Camí d'aplec
Concert (11/09/2020)
Tipus: Concert
Població: Tordera
Comarca: Maresme
Lloc: Plaça de Lluís Companys
Horari: 11:00
Cobla: La Principal de Banyoles (2ona etapa)
Comentaris: Cobla La Principal de Banyoles

Amics de Cambrils
Concert (09/09/2020)
Tipus: Concert
Població: Cambrils
Comarca: Baix Camp
Lloc: Parc del Pinaret
Horari: 19:30
Cobla: Conjunt
Comentaris: Cobles Reus Jove, La Principal de Tarragona

Sardanistes del Bisaura
Concert (05/09/2020)
Tipus: Concert
Població: Caldes de Malavella
Comarca: La Selva
Lloc: Parc de la Sardana
Horari: 17:30
Cobla: Ciutat de Girona
Comentaris: Cobles Ciutat de Girona, Bisbal Jove

L'aplec de la pedregada
Ballada (12/08/2020)
Tipus: Audició
Població: Molló
Comarca: Ripollès
Lloc: Pista Poliesportiva
Horari: 18:00
Cobla: Tres Vents
Comentaris: Cobla Tres Vents

El campanar de Breda
Concert-audició (09/08/2020)
Tipus: Concert
Població: Breda
Comarca: La Selva
Lloc: Plaça de l'Ajuntament
Horari: 19:00
Cobla: La Principal de la Bisbal
Comentaris: Cobla La Principal de la Bisbal

El campanar de Breda
Concert-audició (09/08/2020)
Tipus: Concert
Població: Calella
Comarca: Maresme
Lloc: Passeig de Manuel Puigvert
Horari: 19:30
Cobla: Berga Jove
Comentaris: Cobla Berga Jove

Aires de Llançà
Concert (06/08/2020)
Tipus: Concert
Població: Arenys de Mar
Comarca: Maresme
Lloc: Plaça de l'Església
Horari: 19:30
Cobla: Ciutat de Terrassa
Comentaris: Cobla Ciutat de Terrassa

Marinera i sardanista
Concert (05/08/2020)
Tipus: Concert
Població: Espinavell
Comarca: Ripollès
Lloc: Plaça dels Estudis d'Espinavell
Horari: 18:00
Cobla: La Principal d'Olot
Comentaris: Cobla La Principal d'Olot

La plaça dels Polls
Concert (01/08/2020)
Tipus: Concert
Població: Caldes de Malavella
Comarca: La Selva
Lloc: Parc de la Sardana
Horari: 19:30
Cobla: Ciutat de Girona
Comentaris: Cobla Ciutat de Girona

Al mestre Lluís Ferrer
Concert (01/08/2020)
Tipus: Concert
Població: Caldes de Malavella
Comarca: La Selva
Lloc: Parc de la Sardana
Horari: 19:30
Cobla: Ciutat de Girona
Comentaris: Cobla Ciutat de Girona

Camí d'aplec
Ballada (25/07/2020)
Tipus: Audició
Població: Fornells de la Selva
Comarca: Gironès
Lloc: Plaça de l'Església
Horari: 12:30
Cobla: La Principal de Banyoles (2ona etapa)
Comentaris: Cobla La Principal de Banyoles

Sardanistes del Bisaura
Ballada (08/03/2020)
Tipus: Audició
Població: Rubí
Comarca: Vallès Occidental
Lloc: Plaça Catalunya
Horari: 11:30
Cobla: La Principal de la Bisbal
Comentaris: Cobla La Principal de la Bisbal

L'arbre de Colera
8a Ballada-Memorial Ramon Capella (16/02/2020)
Tipus: Audició
Població: Sant Quirze de Besora
Comarca: Ripollès
Lloc: Pavelló Municipal d'esports
Horari: 16:30
Cobla: La Principal de la Bisbal
Comentaris: Jovenívola de Sabadell, La Principal de la Bisbal

Camí d'aplec
629a Ballada (09/02/2020)
Tipus: Audició
Població: Sant Feliu de Guíxols
Comarca: Baix Empordà
Lloc: Passeig dels Guíxols
Horari: 12:00
Cobla: La Principal de Banyoles (2ona etapa)
Comentaris: Cobla La Principal de Banyoles

El campanar de Breda
Ballada (02/02/2020)
Tipus: Audició
Població: Tona
Comarca: Osona
Lloc: Pavelló d'esports
Horari: 17:00
Cobla: Ciutat de Terrassa
Comentaris: Cobla Ciutat de Terrassa

Marinera i sardanista
Ballada (01/01/2020)
Tipus: Audició
Població: Figueres
Comarca: Alt Empordà
Lloc: Esplanada del Castell de Sant Ferran
Horari: 7:00
Cobla: La Principal de Banyoles (2ona etapa)
Comentaris: Cobla La Principal de Banyoles

Sardanistes del Bisaura
Ballada (29/12/2019)
Tipus: Audició
Població: Barcelona
Comarca: Barcelonès
Lloc: Plaça de la Sagrada Família
Horari: 12:00
Cobla: Rambles
Comentaris: Cobla Rambles

Sardanistes del Bisaura
Ballada (14/12/2019)
Tipus: Audició
Població: Besalú
Comarca: Garrotxa
Lloc: Plaça Llibertat
Horari: 17:00
Cobla: La Principal de la Bisbal
Comentaris: Cobla La Principal de la Bisbal

El campanar de Breda
47a Ballada-Concurs de colles Improvisades (08/12/2019)
Tipus: Audició
Població: Malgrat de Mar
Comarca: Maresme
Lloc: Parc de Can Campassol i Pavelló Germans Margall
Horari: 11:30 i 16:00
Cobla: Jovenívola de Sabadell
Comentaris: Contemporània, Jovenívola de Sabadell i La Principal del Llobregat

Sardanistes del Bisaura
Ballada (07/12/2019)
Tipus: Audició
Població: Aiguafreda
Comarca: Vallès Oriental
Lloc: Plaça Major
Horari: 12:00
Cobla: La Principal de la Bisbal
Comentaris: Cobla La Principal de la Bisbal

Ripoll, XXVè aplec
36è Sarau Artesenc (07/12/2019)
Tipus: Audició doble
Població: Artés
Comarca: Bages
Lloc: Pavelló Municipal
Horari: 16:00
Cobla: Selvatana
Comentaris: Selvatana i Mil·lenària

El rossinyol del Pradell
Trobada Sardanista de tardor (01/12/2019)
Tipus: Audició doble
Població: Sant Quirze de Besora
Comarca: Ripollès
Lloc: Pavelló Municipal
Horari: 16:30
Cobla: La Principal del Llobregat
Comentaris: Jovenívola de Sabadell i La Principal del Llobregat

Mil·lenari a Rubí
17a Concert-Diada Sardanista (24/11/2019)
Tipus: Concert
Població: Rubí
Comarca: Vallès Occidental
Lloc: Església de Sant Pere de Rubí
Horari: 18:30
Cobla: Ciutat de Girona
Comentaris: Cobla Ciutat de Girona

Camí d'aplec
Ballada (24/11/2019)
Tipus: Audició
Població: Molló
Comarca: Ripollès
Lloc: Plaça major
Horari: 12:30
Cobla: La Principal d'Olot
Comentaris: Cobla La Principal d'Olot

Com tu la volies
16è Aplec a Esplugues (03/11/2019)
Tipus: Aplec
Població: Esplugues de Llobregat
Comarca: Barcelonès
Lloc: Pista de Conxita Udina (Parc del Pou d'en Fèlix)
Horari: 10:30 i 16:30
Cobla: Ciutat de Cornellà
Comentaris: La Principal del Llobregat, Jovenívola de Sabadell, Ciutat de Cornellà

Una veu per Catalunya
Ballada (01/11/2019)
Tipus: Audició doble
Població: Girona
Comarca: Gironès
Lloc: Envelat de la Plaça Miquel de Palol
Horari: 16:00
Cobla: Selvatana
Comentaris: Selvatana i Montgrins

Una veu per Catalunya
Ballada (21/10/2019)
Tipus: Audició
Població: Banyoles
Comarca: Pla de l'Estany
Lloc: Plaça major
Horari: 17:00
Cobla: Selvatana
Comentaris: La Principal de la Bisbal, Ciutat de Girona, La Selvatana

El campanar de Breda
Ballada (20/10/2019)
Tipus: Audició
Població: Badalona
Comarca: Barcelonès
Lloc: La Rambla
Horari: 12:00
Cobla: Ciutat de Terrassa
Comentaris: Cobla Ciutat de Terrassa

Sardanistes del Bisaura
Ballada (20/10/2019)
Tipus: Audició
Població: Gavà
Comarca: Baix Llobregat
Lloc: Parc de la Torre Lluc
Horari: 11:30
Cobla: Rambles
Comentaris: Cobla Rambles

Tossa, a la Santa Creu
32è Aplec a Tossa de Mar (13/10/2019)
Tipus: Aplec
Població: Tossa de Mar
Comarca: La Selva
Lloc: Passeig de Mn. Cinto Verdaguer (Passeig de Mar)
Horari: 10:30 i 16:00
Cobla: Ciutat de Girona
Comentaris: La Principal del Llobregat, La Flama de Farners i Ciutat de Girona

L'Aguilà de la Garriga
Ballada (13/10/2019)
Tipus: Audició
Població: La Garriga
Comarca: Vallès Oriental
Lloc: Jardins de l'Asil de l'Hospital
Horari: 11:30
Cobla: Lluïsos Cobla
Comentaris: Cobla Lluïsos de Taradell

Collint taronges
32è Aplec a Tossa de Mar (13/10/2019)
Tipus: Aplec
Població: Tossa de Mar
Comarca: La Selva
Lloc: Passeig de Mn. Cinto Verdaguer (Passeig de Mar)
Horari: 10:30 i 16:00
Cobla: La Principal del Llobregat
Comentaris: La Principal del Llobregat, La Flama de Farners i Ciutat de Girona

El campanar de Breda
49è Aplec a Torelló (12/10/2019)
Tipus: Aplec
Població: Torelló
Comarca: Osona
Lloc: Plaça Nova
Horari: 16:30
Cobla: Mil·lenària - Fidelíssima Vila de Perpinyà
Comentaris: Jovenívola de Sabadell, Mil·lenària

L'aplec de Sant Hilari
Ballada (06/10/2019)
Tipus: Audició
Població: Barcelona
Comarca: Barcelonès
Lloc: Pla de la Catedral
Horari: 11:15
Cobla: Ciutat de Girona
Comentaris: Cobla Ciutat de Girona

El campanar de Breda
44è Aplec a Sant Cugat (29/09/2019)
Tipus: Aplec
Població: Sant Cugat del Vallès
Comarca: Vallès Occidental
Lloc: Plaça d'Octavià
Horari: 10:00 i 16:00
Cobla: Jovenívola de Sabadell
Comentaris: Mediterrània, Sant Jordi, La Principal del Llobregat i Jovenívola de Sabadell

A Rubí de tot cor
21è Aplec a Rubí (28/09/2019)
Tipus: Aplec
Població: Rubí
Comarca: Vallès Occidental
Lloc: Plaça del Doctor Guardiet
Horari: 17:30 i 21:30
Cobla: Conjunt
Comentaris: Jovenívola de Sabadell, Ciutat de Girona, La Principal del Llobregat

L'aplec de Rubí
21è Aplec a Rubí (28/09/2019)
Tipus: Aplec
Població: Rubí
Comarca: Vallès Occidental
Lloc: Plaça del Doctor Guardiet
Horari: 17:30 i 21:30
Cobla: La Principal del Llobregat
Comentaris: Jovenívola de Sabadell, Ciutat de Girona, La Principal del Llobregat

Els dos nens
Ballada (22/09/2019)
Tipus: Audició
Població: Barcelona
Comarca: Barcelonès
Lloc: Plaça de Sant Jaume
Horari: 18:00
Cobla: La Principal de Terrassa
Comentaris: Cobla La Principal de Terrassa

L'aplec de Sant Hilari
20è Aplec a Barcelona-Sant Andreu (14/09/2019)
Tipus: Aplec
Població: Barcelona
Comarca: Barcelonès
Lloc: Plaça de Can Fabra
Horari: 17:00
Cobla: Ciutat de Girona
Comentaris: Ciutat de Girona i Ciutat de Cornellà

L'aplec de la pedregada
581a Ballada (10/09/2019)
Tipus: Audició
Població: Tordera
Comarca: Maresme
Lloc: Plaça de l'Església
Horari: 22:00
Cobla: La Principal de Banyoles (2ona etapa)
Comentaris: Cobla La Principal de Banyoles

Camí d'aplec
62è Aplec de Muntanya a Canyamars (08/09/2019)
Tipus: Aplec
Població: Canyamars
Comarca: Vallès Oriental
Lloc: Pla dels Bolets
Horari: 11:00 i 16:00
Cobla: Cervianenca (2ona època)
Comentaris: Cervianenca, Canigó

El campanar de Breda
Ballada (08/09/2019)
Tipus: Audició
Població: Jafre
Comarca: Baix Empordà
Lloc: Pista Poliesportiva del Casal
Horari: 18:45
Cobla: La Principal del Llobregat
Comentaris: Cobla La Principal del Llobregat

Marinera i sardanista
Ballada (01/09/2019)
Tipus: Audició
Població: Santa Pau
Comarca: Garrotxa
Lloc: Santuari de la Mare de Déu dels Arcs
Horari: Matí i 17:00
Cobla: La Principal d'Olot
Comentaris: Cobla La Principal d'Olot

El campanar de Breda
32è Aplec a Encamp (01/09/2019)
Tipus: Aplec
Població: Encamp
Comarca: Andorra
Lloc: Plaça dels Arínsols
Horari: 10:30 i 16:30
Cobla: La Flama de Farners
Comentaris: La Flama de Farners i La Principal del Llobregat

Camí d'aplec
Ballada (31/08/2019)
Tipus: Audició
Població: L'Escala
Comarca: Alt Empordà
Lloc: Plaça de la Sardana
Horari: 20:00
Cobla: Cervianenca (2ona època)
Comentaris: Cobla Cervianenca

El castell de Besora
18è Aplec a Santa Maria de Besora (31/08/2019)
Tipus: Aplec
Població: Santa Maria de Besora
Comarca: Osona
Lloc: Passeig del Pla de Teia
Horari: 18:30
Cobla: Conjunt
Comentaris: La Principal del Llobregat, Jovenívola d'Agramunt