Activitats

Activitats on s'han tocat obres de:
Mercader i Andreu, Pere
Lloc naixement: L'Escala
Data de naixement: Dt. 27-Oct-1885
Data de defunció: Dt. 15-Jul-1969
Darrera cobla: La Principal de Llagostera
Instruments: Tible, tenora
Altres: Pseudònim: Joan Calders
834 Resultats: 398 Audició, 331 Aplec, 90 Audició doble, 13 Concert, 2 Concurs.

Floretjada
Ballada (26/01/2020)
Tipus: Audició
Població: Parets del Vallès
Comarca: Vallès Oriental
Lloc: Plaça de la Vila
Horari: 11:45
Cobla: La Principal del Llobregat
Comentaris: Cobla La Principal del Llobregat

Escalenca
Ballada (11/01/2020)
Tipus: Audició
Població: Argentona
Comarca: Maresme
Lloc: Plaça Nova
Horari: 12:00
Cobla: Sant Jordi - Ciutat de Barcelona
Comentaris: Cobla Sant Jordi

L'avi sastre
Ballada de 'La Marató' de 'TV3' (15/12/2019)
Tipus: Audició
Població: Cornellà
Comarca: Baix Llobregat
Lloc: Plaça de l'Església
Horari: 11:30
Cobla: Maricel
Comentaris: Cobla Maricel

Els dos promesos
Ballada (07/12/2019)
Tipus: Audició
Població: Figueres
Comarca: Alt Empordà
Lloc: Plaça de l'Ajuntament
Horari: 17:00
Cobla: La Principal de Banyoles (2ona etapa)
Comentaris: Cobla La Principal de Banyoles

Floretjada
Trobada Sardanista de tardor (01/12/2019)
Tipus: Audició doble
Població: Sant Quirze de Besora
Comarca: Ripollès
Lloc: Pavelló Municipal
Horari: 16:30
Cobla: Jovenívola de Sabadell
Comentaris: Jovenívola de Sabadell i La Principal del Llobregat

Els dos promesos
Ballada (24/11/2019)
Tipus: Audició
Població: Sitges
Comarca: Garraf
Lloc: Passeig Marítim (Davant del monument a el "Greco")
Horari: 12:15
Cobla: Maricel
Comentaris: Cobla Maricel

Escalenca
Ballada (03/11/2019)
Tipus: Audició
Població: Barcelona
Comarca: Barcelonès
Lloc: Parc de l'Escorxador
Horari: 11:30
Cobla: Sant Jordi - Ciutat de Barcelona
Comentaris: Cobla Sant Jordi

Calonge
Ballada (27/10/2019)
Tipus: Audició
Població: Figueres
Comarca: Alt Empordà
Lloc: Jardins de Josep Puig Pujades
Horari: 11:30
Cobla: Ciutat de Girona
Comentaris: Cobla Ciutat de Girona

Escalenca
Ballada (05/10/2019)
Tipus: Audició
Població: Barcelona
Comarca: Barcelonès
Lloc: Carrer de Calàbria (Cantonada París)
Horari: 11:30
Cobla: Baix Llobregat
Comentaris: Cobla Baix Llobregat

Escalenca
47è Aplec a Terrassa (15/09/2019)
Tipus: Aplec
Població: Terrassa
Comarca: Vallès Occidental
Lloc: Plaça Vella
Horari: 10:30 i 16:30
Cobla: La Principal de Terrassa
Comentaris: La Principal de Terrassa, Sant Jordi i Mil·lenària

Els dos promesos
Ballada (09/09/2019)
Tipus: Audició
Població: Sant Joan de les Abadesses
Comarca: Ripollès
Lloc: Passeig del Comte Guifré
Horari: 18:30
Cobla: La Principal del Llobregat
Comentaris: Cobla La Principal del Llobregat

L'avi Ginesta
Ballada (02/09/2019)
Tipus: Audició
Població: L'Escala
Comarca: Alt Empordà
Lloc: Plaça Víctor Català
Horari: 22:00
Cobla: La Principal de l'Escala (3on època)
Comentaris: Cobla La Principal de l'Escala

Escalenca
32è Aplec a Encamp (01/09/2019)
Tipus: Aplec
Població: Encamp
Comarca: Andorra
Lloc: Plaça dels Arínsols
Horari: 10:30 i 16:30
Cobla: La Flama de Farners
Comentaris: La Flama de Farners i La Principal del Llobregat

Escalenca
46è Aplec a Premià de Mar (31/08/2019)
Tipus: Aplec
Població: Premià de Mar
Comarca: Maresme
Lloc: Plaça de l'Ajuntament
Horari: 18:00
Cobla: Conjunt
Comentaris: Sant Jordi, Premià, Marinada i Jovenívola de Sabadell

Conxita encisera
Ballada (29/08/2019)
Tipus: Audició
Població: La Selva del Camp
Comarca: Baix Camp
Lloc: Plaça d'Europa
Horari: 19:00
Cobla: Reus Jove
Comentaris: Cobla Reus Jove

Escalenca
42è Aplec a Navàs (26/08/2019)
Tipus: Aplec
Població: Navàs
Comarca: Bages
Lloc: Plaça de l'Ajuntament
Horari: 18:00
Cobla: Sant Jordi - Ciutat de Barcelona
Comentaris: Mediterrània, Principal de Berga i Sant Jordi

Petit Ernest
Ballada (23/08/2019)
Tipus: Audició
Població: Premià de Mar
Comarca: Maresme
Lloc: Plaça de l'Ajuntament
Horari: 22:00
Cobla: Marinada
Comentaris: Cobla Marinada

Els dos promesos
Les nits de les Sardanes (21/08/2019)
Tipus: Audició
Població: Matadepera
Comarca: Vallès Occidental
Lloc: Plaça del Casal de cultura
Horari: 22:00
Cobla: La Principal de Terrassa
Comentaris: La Principal de Terrassa

Escalenca
Ballada (21/08/2019)
Tipus: Audició
Població: L'Escala
Comarca: Alt Empordà
Lloc: Plaça de La Sardana-La Platja
Horari: 22:00
Cobla: Lluïsos
Comentaris: Cobla Lluïsos de Taradell

Escalenca
Ballada (16/08/2019)
Tipus: Audició
Població: Guimerà
Comarca: Urgell
Lloc: Plaça Major
Horari: 22:00
Cobla: Vents de Riella
Comentaris: Cobla Vents de Riella

Conxita encisera
Ballada (15/08/2019)
Tipus: Audició
Població: El Vendrell
Comarca: Baix Penedès
Lloc: La Rambla
Horari: 19:30
Cobla: Reus Jove
Comentaris: Cobla Reus Jove

Conxita encisera
Ballada (10/08/2019)
Tipus: Audició
Població: Botarell
Comarca: Baix Camp
Lloc: Plaça de l'Església
Horari: 12:00
Cobla: Reus Jove
Comentaris: Cobla Reus jove

Conxita encisera
577a Ballada (09/08/2019)
Tipus: Audició
Població: Tordera
Comarca: Maresme
Lloc: Plaça de l'Església
Horari: 22:00
Cobla: La Principal de Banyoles (2ona etapa)
Comentaris: Cobla La Principal de Banyoles

Escalenca
Ballada (28/07/2019)
Tipus: Audició
Població: Calella
Comarca: Maresme
Lloc: Passeig de Manuel Puigvert
Horari: 19:30
Cobla: La Flama de Farners
Comentaris: Cobla La Flama de Farners

Conxita encisera
Ballada (28/07/2019)
Tipus: Audició
Població: Roda de Berà
Comarca: Tarragonès
Lloc: Plaça de Sant Jaume
Horari: 20:00
Cobla: Reus Jove
Comentaris: Cobla Reus Jove

Els dos promesos
Ballada (28/07/2019)
Tipus: Audició
Població: Alella
Comarca: Maresme
Lloc: Plaça de l'Ajuntament
Horari: 19:00
Cobla: La Principal del Llobregat
Comentaris: Cobla La Principal del Llobregat

Escalenca
Ballada (25/07/2019)
Tipus: Audició
Població: Fornells de la Selva
Comarca: Gironès
Lloc: Plaça Països Catalans
Horari: 18:00
Cobla: La Principal de l'Escala (3on època)
Comentaris: Cobla La Principal de l'Escala

Petit Ernest
70è Aplec de nit a Granollers (13/07/2019)
Tipus: Aplec
Població: Granollers
Comarca: Vallès Oriental
Lloc: Parc Municipal Torras Villà
Horari: 20:30
Cobla: Jovenívola de Sabadell
Comentaris: Sant Jordi, La Principal del Llobregat i Jovenívola de Sabadell

L'avi sastre
45è Aplec a Montblanc (07/07/2019)
Tipus: Aplec
Població: Montblanc
Comarca: Conca de Barberà
Lloc: Plaça Major
Horari: 10:30 i 16:00
Cobla: Bellpuig Cobla
Comentaris: Bellpuig Cobla i Maricel

Escalenca
Ballada (06/07/2019)
Tipus: Audició
Població: Rubí
Comarca: Vallès Occidental
Lloc: Plaça Marqués de Barberà
Horari: 19:00
Cobla: Ciutat de Cornellà
Comentaris: Cobla Ciutat de Cornellà

Els dos promesos
572a Ballada (05/07/2019)
Tipus: Audició
Població: Tordera
Comarca: Maresme
Lloc: Plaça de l'Església
Horari: 22:00
Cobla: Berga Jove
Comentaris: Cobla Berga Jove

Els dos promesos
Ballada (05/07/2019)
Tipus: Audició
Població: Barcelona
Comarca: Barcelonès
Lloc: Rambla de Sants
Horari: 19:00
Cobla: Baix Llobregat
Comentaris: Cobla Baix Llobregat

Escalenca
Ballada (29/06/2019)
Tipus: Audició
Població: Santa Maria de Palautordera
Comarca: Vallès Oriental
Lloc: Plaça Major
Horari: 18:30
Cobla: Genisenca
Comentaris: Cobla Genisenca

Escalenca
571a Ballada (28/06/2019)
Tipus: Audició
Població: Tordera
Comarca: Maresme
Lloc: Plaça de l'Església
Horari: 22:00
Cobla: La Principal de l'Escala (3on època)
Comentaris: Cobla La Principal de l'Escala

Cantem pel poble
Ballada (28/06/2019)
Tipus: Audició
Població: Manlleu
Comarca: Osona
Lloc: Plaça del Museu
Horari: 21:30
Cobla: Lluïsos
Comentaris: Cobla Lluïsos de Taradell

Fila que fila
Ballada (28/06/2019)
Tipus: Audició
Població: Manlleu
Comarca: Osona
Lloc: Plaça del Museu
Horari: 21:30
Cobla: Lluïsos
Comentaris: Cobla Lluïsos de Taradell

Els dos promesos
Ballada (24/06/2019)
Tipus: Audició
Població: L'Hospitalet
Comarca: Baix Llobregat
Lloc: Plaça de l'Ajuntament
Horari: 11:30
Cobla: Ciutat de Cornellà
Comentaris: Cobla Ciutat de Cornellà

Conxita encisera
Aplec a Empúries (22/06/2019)
Tipus: Aplec
Població: Empúries
Comarca: Alt Empordà
Lloc: Jaciment Arqueològic d'Empúries
Horari: 10:30 i 16:30
Cobla: La Principal de Banyoles (2ona etapa)
Comentaris: La Principal de Banyoles, Els Rossinyolets, Ciutat de Girona, Bisbal Jove i la Principal de l'Escala

Escalenca
Ballada (22/06/2019)
Tipus: Audició
Població: Vilassar de Mar
Comarca: Maresme
Lloc: Casal de la Curació i al Pairal
Horari: 17:00 i 18:00
Cobla: Premià
Comentaris: Cobla Premià

Escalenca
Ballada-Fira Gran (13/06/2019)
Tipus: Audició
Població: Barcelona
Comarca: Barcelonès
Lloc: Parc de les Tres Xemeneies
Horari: 16:30
Cobla: Ciutat de Cornellà
Comentaris: Cobla Ciutat de Cornellà

Escalenca
91è Aplec a Igualada (09/06/2019)
Tipus: Aplec
Població: Igualada
Comarca: Anoia
Lloc: Passeig Verdaguer
Horari: 10:30 i 16:30
Cobla: Ciutat de Terrassa
Comentaris: Ciutat de Girona, Maricel i Ciutat de Terrassa

Els dos promesos
25è Aplec (08/06/2019)
Tipus: Aplec
Població: Barcelona
Comarca: Barcelonès
Lloc: Pla de La Catedral
Horari: 17:30
Cobla: Marinada
Comentaris: Marinada, Sant Jordi i La Principal del Llobregat

L'avi sastre
40è Aplec a Mollerussa (25/05/2019)
Tipus: Aplec
Població: Mollerussa
Comarca: Pla d'Urgell
Lloc: Parc Municipal i Pavelló 11 de Setembre
Horari: 18:30 i 10:30
Cobla: Bellpuig Cobla
Comentaris: Jovenívola d'Agramunt i Bellpuig Cobla

Escalenca
7è Aplec a Collblanc (19/05/2019)
Tipus: Aplec
Població: L'Hospitalet
Comarca: Baix Llobregat
Lloc: Parc de la Marquesa
Horari: 11:00 i 16:00
Cobla: La Flama de Farners
Comentaris: La Flama de Farners, Jovenívola de Sabadell i Baix Llobregat

La rambla de Figueres
Concert (18/05/2019)
Tipus: Concert
Població: Figueres
Comarca: Alt Empordà
Lloc: La Cate
Horari: 21:00
Cobla: Ciutat de Girona
Comentaris: Cobla Ciutat de Girona

Escalenca
70è Aplec de Caldes de Malavella (12/05/2019)
Tipus: Aplec
Població: Caldes de Malavella
Comarca: La Selva
Lloc: Parc de La Sardana i nit, Plaça de l'Ajuntament
Horari: 11:00,16:00 i 22:15
Cobla: La Bisbal Jove
Comentaris: Ciutat de Girona, Bisbal Jove, Reus Jove, Ciutat de Terrassa

Escalenca
52è Aplec a Lloret de Mar (05/05/2019)
Tipus: Aplec
Població: Lloret de Mar
Comarca: La Selva
Lloc: Paratges de Santa Cristina
Horari: 10:30 i 16:00
Cobla: La Flama de Farners
Comentaris: La Flama de Farners, La Principal del Llobregat i Ciutat de Girona

Els dos promesos
43è Aplec a Piera (01/05/2019)
Tipus: Aplec
Població: Piera
Comarca: Baix Llobregat
Lloc: Mas Bonans
Horari: 11:00 i 16:30
Cobla: La Principal de Terrassa
Comentaris: Maricel, Vila d'Olesa i La Principal de Terrassa

L'avi sastre
43è Aplec a Piera (01/05/2019)
Tipus: Aplec
Població: Piera
Comarca: Baix Llobregat
Lloc: Mas Bonans
Horari: 11:00 i 16:30
Cobla: Maricel
Comentaris: Maricel, Vila d'Olesa i La Principal de Terrassa

Els dos promesos
27è Aplec a Sant Sadurní (28/04/2019)
Tipus: Aplec
Població: Sant Sadurní d'Anoia
Comarca: Alt Penedès
Lloc: Col·legi Sant Josep
Horari: 11:00 i 16:00
Cobla: La Principal del Llobregat
Comentaris: Marinada, Jovenívola de Sabadell, La Principal del Llobregat